Yangın Sprinkleri Firmaları Arasında Tercihin Hayati Önemi Nedir?

heading

Çocukluktan itibaren ebeveynler, hatta okul çağındayken öğretmenler tarafından yangının ve zararlarının neler olduğu anlatılmaktadır. Özellikle yangın çıkmasına sebebiyet verebilecek etkenlerin neler olduğu ve nasıl tedbirler alınması gerektiği bilincini aşılarlar. Çok fazla teknik bilgi içermeyen bu öğretiler, yangınla mücadele konusunun bireysel anlamda uygulanabilecek ön tedbirlerdir. Yangın çıkış anından sonraki periyot için uygulanacak tedbirlerde ise ağırlıklı olarak teknik müdahaleler devreye girmektedir. Bu müdahalelerden birisi olan yangın sprinkleri yapısal özellikleri itibariyle, bulundukları mahalde varlığı bile hissedilmeyen materyallerdir. Yangın sprinkleri firmaları, sahip oldukları teknik donanım ve eğitimli personelleri, en ergonomik ve en fazla faydanın sağlanacağı noktalara montaj yapılması suretiyle projeler hazırlamaktadır.

Yangın sprinkleri firmaları, kendi aralarında ortak bir anlayış içerisinde olmalıdır. Bu anlayış, birbirleriyle olan rekabetten önce kalite esasından vazgeçmeyen insan hayatı odaklı bir ilke olmalıdır. Günümüzde yangın anında devreye girmemiş ve faciayla sonuçlanmış olayları maalesef duymaktayız. Yanlış hesap yapılmış projeler, hatalı imal edilen aparatlar veya bağlantı noktaları hataları benzeri birçok eksiklikler örnek olarak gösterilebilir. Kendi personelini bile memnun edememiş yangın sprinkleri firmaları aynı personel üzerinden müşteri memnuniyetini asla sağlayamamaktadır. Bu vesile ile sonuçlarının müşteriye ağır olarak yansıdığı eksik projeler ya da itinasız montajlar, kaçınılmaz sonuçlar doğurmaktadır. Sürecin en sonunda ise kötü bir üne sahip olan ve bu yüzden sektörde hızlı bir şekilde itibar kaybeden firmalar olmaktadırlar.

Yangınla mücadele unsurlarından birisi olan yangın sprinkleri seçimi yapılırken, satıcı firmanın da özenle seçilmesi, önem verilmesi gereken bir konudur. Personelinden, kullandığı malzeme kalitesine kadar profesyonel anlayış içerisinde hizmet veren yangın sprinkleri firmaları seçiminin yapılması, bir nevi hayat garantisi olacaktır. Dolayısıyla firma seçimi yapılırken satın alınan malzemenin öneminin bir kere daha düşünülmesi gerekmektedir. Kısacası sönmesi gereken hayatlar değil yangın olsun.